Ландшафтний дизайн біля будинку у Львові

Послуги ландшафтного дизайну біля будинку

Замовити ландшафтний дизайн двору приватного будинку у Львові чи отримати безкоштовну консультацію можна по телефону
+380 96 367 39 95

Проходячи вулицями приватного сектора, мимоволі звертаєш увагу на дизайн дворів. Особливо привертають гарні, зі смаком оформлені ландшафти, біля яких хочеться затриматися подовше. Цікаві незвичайні композиції з штучними ставками, водоспадами, з елементами топіару, альпійськими гірками і рокарії. Створення неординарного ландшафту у дворі вимагає праці і знання основ його оформлення.

Принципи планування ландшафту двору біля приватного будинку

Двір - частина земельної ділянки, що прилягає до приватного будинку. Він ділиться на передній, або парадний двір, і задній. Передній двір знаходиться між фасадом житлового будинку і парканом. Він відкритий для всіх бажаючих зазирнути за огорожу, і є візитною карткою господарів. З цієї причини до його оформлення ставляться з особливою педантичністю.

Задній двір знаходиться за будинком і прихований від сторонніх очей. Тут влаштовується відокремлене місце відпочинку, розміщуються господарські будівлі.

Планування ландшафтного дизайну двору багато в чому залежить від розмірів ділянки і потреб сім'ї. Але існують загальні принципи його благоустрою, яких дотримується більшість. У список розташованих на території двору об'єктів вносяться технічні споруди та декоративні елементи ландшафту. Перші з них є необхідністю, оскільки забезпечують комфорт господарям будинку, а другі потрібні для задоволення їх естетичних потреб.

Ландшафтний дизайн біля будинку Львів

До об'єктів стратегічного значення відноситься гараж, парковка, літня кухня, гостьовий будиночок, альтанка, вольєр для собаки. Гараж і майданчик для автотранспорту зазвичай розміщуються відразу за воротами, а інші будови в глибині, куди не чутно шум з дороги і не проникає вуличний пил. Вольєр або будка для собаки влаштовується в глухому куті, але не надто далеко від зовнішньої огорожі.

Об'єкти декоративного значення, це квітники, водойми, листяні і хвойні насадження, газони, малі архітектурні споруди та інше. Їх кількість залежить від площі двору і такі елементи в більшості ситуацій розташовуються уздовж огорож і стін господарських будівель.

Простір безпосередньо перед ґанком не прийнято заповнювати рослинністю - воно повинно залишатися вільним для пересування. На майданчику біля входу в будинок укладається плитка або інше тротуарне покриття.

Зона відпочинку в парадному дворі

При наявності вільного місця доповнити картину можна будь-яким гідротехнічною спорудою: водоспад, фонтан, штучний ставок. Близькість води сприяє особливому мікроклімату, особливо бажаного біля місця відпочинку.

Дуже популярно перед ґанком влаштовувати патіо. Близькість до вхідних дверей в будинок дає можливість проводити на відкритому повітрі кожну вільну хвилину. Тут можна випити чашку ранкової кави, зібратися в колі сім'ї на вечірній чай.

Важлива деталь в дизайні двору: ландшафтне освітлення

Суттєвою деталлю в облаштуванні двору є освітлення. Головні об'єкти, які слід висвітлити в першу чергу, це парадний ґанок, доріжки, господарські будівлі та місця відпочинку. Над ганком підвішуються електричні зовнішні світильники. Вони монтуються таким чином, щоб добре бачити сходинки сходів.

На маршрутах доріжок важливо висвітлити особливо небезпечні ділянки: схили, повороти, сходи. Для цього часто застосовуються садові світильники на сонячних батареях. Вони просто встромляються в грунт на узбіччях.

Садові ліхтарі зручні, оскільки до них не потрібно прокладати проводку, і вони не витрачають електроенергію. Але вони не завжди дають повноцінний світло. В негоду для їх зарядки не вистачає сонячних променів. Тому, якщо є можливість, восени і взимку краще організувати електричне освітлення.


Для безкоштовної консультації чи замовлення послуг телефонуйте:

+380 96 367 39 95

Догори