Стрижка живу плоту Львів - ціна

Стрижка живоплоту ціна

Замовити послуги стрижки живоплоту чи отримати консультацію можна по телефону
+380 96 367 39 95

Стрижка живоплотів проводиться для посилення росту бічних пагонів, збільшення густоти крони, для отримання рівного профілю живоплоту.

Як часто треба стригти живопліт?

Стрижку огорожі здійснюють щорічно. У перші роки зазвичай роблять одноразову стрижку за вегетаційний період ранньою весною чи пізньою восени. Надалі число стрижок може бути збільшено до 2-3 і більше, в залежності від швидкості росту рослин. При наступних стрижках в рік повторну роблять в червні-липні (при цьому огорожа наростає у висоту значно швидше, ніж при одноразовій стрижці). Багаторазові стрижки робляться протягом літа в міру відростання нових пагонів і втрати чіткості ліній огорожі, що визначають її профіль. Число стрижок можна зменшити хімічним шляхом за допомогою препарату Cutlass (ICI), який перешкоджає росту молодих пагонів і наноситься після першої обрізки.

Стрижка живоплоту Львів

Глибина стрижки

Глибина стрижки збільшується в міру збільшення приросту і віку огорожі. Спочатку вона становить 1/2 - 2/3 середньої довжини пагонів. У міру наближення огорожі до заданої висоти стрижка може бути ще більш глибокою, аж до залишення пеньків висотою 1-2 см.

Після досягнення певної висоти верхову стрижку проводять постійно на одному і тому ж рівні, видаляючи вcі пагони, які підносяться.

Більшість садівників з явним небажанням обрізають живоплоти недостатньо сильно, видаляючи лише кінці молодих пагонів. В результаті цього щільна, висока жива огорожа через кілька років набуває непривабливого вигляду і обвисає. Щоб цього не сталося, огорожі слід обрізати максимально близько до торішньої обрізки. Це збереже їх форму і щільність, а також перешкодить поломки рослин після рясних снігопадів.

Стрижка старого живоплоту в 2 прийоми

Омолоджуюча обрізка може бути застосована не тільки до запущеного живуплоту. До неї вдаються і в тому випадку, коли огорожа постаріла, перестала бути декоративною і виконувати захисну функцію. Так як на відновлення форми рослинам потрібно багато сил, краще проводити омолодження в два прийоми. У перший рік обрізають тільки одну сторону огорожі, зрізуючи гілки на відстані ширини долоні від стовбура. Іншу сторону обрізають як зазвичай, а на наступний рік її омолоджують таким же чином, як першу. Одночасно з обрізанням рослини потрібно як слід удобрити, полити і замульчувати грунт, щоб вони могли швидко відновитися. У невідкладних випадках обрізка може проводитися одночасно з двох сторін.

Чим стригти?

З метою отримання однакового профілю стрижки по всій довжині живоплоту її стрижуть по натягнутих шнурах або ж користуються шаблоном, відповідно бажаного обрису поперечного перерізу огорожі. При стрижці відносно високих живоплотів користуються лавками, що пересуваються вздовж них у міру виконання роботи, при стрижці живих стін - сходами.

Обрізка вільно зростаючих живоплотів

Вільно зростаючі живоплоти стригти не можна. До них застосовується санітарна, стимулююча, легка підрівнювальна обрізка. Видалення сухих, старих, слабких, загущен крон гілок, особливо важливо для красивоквітучих і плодових рослин.

Слід враховувати, що генеративні бруньки у цих видів закладаються на пагонах різного віку: у деяких - поточного року (троянди, буддлея, спіреї), у інших - попереднього (хеномелес, глід, вишня, яблуня, форзиція). Для того, щоб отримати рясне цвітіння, обрізку таких рослин роблять відповідно до їх біологічних особливостей: першої групи - до цвітіння, другий - після нього. Для отримання хорошого врожаю плодові рослини обрізають до цвітіння.

Зрізані листя і пагони необхідно ретельно збирати і спалювати, тому що вони можуть бути джерелами поширення шкідників і хвороб.


Для безкоштовної консультації чи замовлення послуг телефонуйте:

+380 96 367 39 95

Догори