Посів газону у Львові

Посадка газонної трави Львів

Замовити послуги посіву газону чи отримати консультацію можна по телефону
+380 96 367 39 95

Газон стає важливою частиною ландшафтного дизайну на домашніх ділянках, міських площах, скверах, парках і територіях. Природно, основна причина для того, щоб посіяти газон - забезпечення гарного облаштування території. До того ж, посадка газону дозволяє уникнути зростання бур'янів, які викликають напади алергії у багатьох людей.

Посадити газон Львів

Коли оптімальніше виконувати посів газонної трави

Основних сезонів для посадки рослин, в принципі, два: весна і осінь. Газон не є винятком, тому посадка газонної трави виконується теж в період початку і кінця сезону. Для кожного з варіантів є свої особливості, які потрібно обов'язково враховувати, щоб посадка газону була успішною. Правда є виняток - рулонний газон, який можна садити з ранньої весни до пізньої осені.

Посадка газонної трави навесні

Першочергове завдання, коли вирішено виконати посів газонної трави навесні - підготовка ділянки для майбутнього трав'яного килима. Виконується вона заздалегідь восени. Вибирається прямокутну (в більшості випадків) ділянку, яка розташовується на освітленій території. Ділянка кілька разів перекопується, обробляється гербіцидами і підживлюється. Додатково навесні рекомендується вручну видалити залишишки бур'янів, щоб сіяти газон вже в чисту землю.

Коли сіяти газон навесні

Висадка насіння проходить у другій половині квітня. У цей час уже досить тепло, щоб насіння не підмерзло вночі, землю рекомендується додатково зволожити. Посадка газону навесні виконується в розпушену граблями землю, щоб насіння не були затиснуті між твердими ділянками ґрунту. Для уникнення вивітрювання вологи або розмивання насіння землю укочують спеціальним катком. Очікувати появи перших сходів можна до кінця квітні, а в червні газонна трава повинна вже стелитися по ділянці суцільним килимом.

Як сіяти газон восени?

Осіння посадка є чудовою альтернативою весняної. У той час як посів газону навесні стикається з труднощами у вигляді гарячого сухого повітря і недостатньої вологості, осіннього посіву це не перешкода: у вересні-жовтні місяці на вулиці ще тепло, але досить часто йдуть дощі. При цьому, бур'яни вже не розвиваються так швидко, тому можна спочатку посадити газон, а вже після зими зайнятися видаленням залишків бур'янів.

Головне в осінньому посіві - не затягувати. Правильно посіяти газонну траву в кінці серпня-початку вересня, щоб до заморозків встигла сформуватися потужна коренева система. Для людей, які зовсім не знають, як садити газон, цей варіант - найоптимальніший. У них буде достатньо часу для підготовки місцевості протягом усього літа, тому шанси на успіх будуть значно вищі. При цьому, основною запорукою успіху є етап підготовки, і виконати його потрібно з дотриманням всіх вимог.

Як проходить підготовка ґрунту для газону

На цьому етапі люди вникають, як правильно садити газон, і готують для цього ділянку місцевості. Перш ніж почнуться основні етапи посадки газону, потрібно виконати наступні види робіт:

  • Насамперед видаляється сміття з ділянки, до якого відносяться в тому числі камені, гілки, обгортки та сміття;
  • Для забезпечення максимально рівної площини рекомендується викорчувати залишки чагарників і дерев;
  • Рекомендується кілька разів прокатати землю катком і розпушити граблями, щоб забезпечити максимально пухку, рівну і розсипчасту землю;
  • Ділянка повинна відпочити, тому її залишають "під пар" на 1-2 місяці.

Як правильно посадити траву для газону

Коли підготовчі роботи закінчені, настає період придбання травосуміші. Не можна просто купити газонну траву, не вивчивши детально її складу. Для кожної ділянки підходять індивідуальні сорти трави, тому посадка газонної трави своїми руками вимагає ретельного опрацювання складу травосуміші, краще довірити цю справу фахівцям своєї справи "Grace Garden".

Ідеальним рішенням буде використання комбінованого газону, в який входять насіння різних сортів. При самостійному підборі потрібно розуміти, що всі вони повинні доповнювати один одного і відповідати клімату, призначенню (декоративне або функціональне) і клімату. Найкраще визначити, який газон краще посадити, з професійним аграрієм, який чітко розуміє призначення та особливості кожного сорту. Він же може розповісти, як правильно посадити газон і як виростити газонну траву з ідеальними параметрами.

Коли суміш придбана, місце для посадки підготовлено і матеріали про те, як посадити газон на ділянці вивчені, настає сам етап посадки. Для цього вносяться мінеральні добрива (які потрібні безпосередньо для розвитку газонної трави) і ґрунт останній раз розпушується граблями. Бажано підібрати погоду, коли можна сіяти газонну траву: важливо відсутність вітру, щоб насіння не розлетілися, і мінімальна вологість, щоб дати рослинам можливість спокійно розвиватися і не отримувати надлишок вологи.

Отже, вирішено як посіяти газонну траву і насіння виявилися на рослинному ґрунті. Їх акуратно засовують в землю за допомогою граблів. Якщо ви сумніваєтеся, як правильно посіяти газонну траву і чітко виконані всі вимоги, присипте газон шаром торфосуміші близько 1 см. Після цього по газону проїжджають катком, щоб насіння не залишалися на поверхні. Посів краще поливати з дощувальної установки, щоб не забивати землю. Щоденний полив в ідеалі проводиться через систему крапельного зрошення, але якщо трава газонна і її посадка для вас - дивина, то підійде і дощувальна установка з невеликим напором.

Сорти трави для посадки

Тепер ви знаєте, коли і як садити газонну траву, і настала черга вибору насіння для застосування знань на практиці. У нашій країні клімат досить важкий, тому забезпечити виростання всіх сортів рослин не можуть навіть досвідчені агрономи. Ідеально підходить для наших реалій 3 види трави: тонконіг, костриця червона і мітлиця тонка. Всі вони не бояться ні спеки, ні морозів, а коренева система рослин формує дуже щільний дерен, який не залишає шансів бур'янам. Витрата трави - близько 30 тис. насіння на 1 кв. м.

Як говорилося вище, кожен сорт має свої особливості. Костриця червона проростає повільно і забезпечує гарний газон тільки на другий рік. Тонконіг погано нарощує кореневу систему, тому самостійно його садити не варто. Польовиця тонка, як така, недоліків не має: вона відмінно переносить зиму і не дуже вибаглива в догляді. Часто саме ця рослина є основним компонентом суміші.

Пару слів про догляд за сіяним газоном

  • Перший покіс бажано робити на 6 см при висоті трави 8-10 см, при наступних покосах рекомендується зрізати газон на висоту 3-4 см;
  • Регулярність поливу і покосу після входу запобіжить появу і ріст бур'янів, допоможе сформувати густий трав'яний покрив;
  • Якщо все ж ви помітили появу бур'янів, газон потрібно обробити спеціальним гербіцидом вибіркової дії;
  • Регулярні підгодівлі добривами краще проводити 1-2 рази на місяць з квітня по вересень.

У компанії "Grace Garden" ви також можете замовити сервісне обслуговування сіяного газону. При проведенні всього комплексу робіт фахівцями нашої компанії ми даємо довгострокову гарантію на якість трав'яного покриття.


Для безкоштовної консультації чи замовлення послуг телефонуйте:

+380 96 367 39 95

Догори