Обрізка дерев та кущів у Львові

Правильна обрізка дерев та кущів Львів

Замовити послугу обрізки та кущів чи отримати консультацію можна по телефону
+380 96 367 39 95

Обрізка дерев - правильна і якісна, застава довговічності вашого саду. Найважливішим засобом догляду за плодово-садовими деревами служить обрізка пагонів і формування крони. Такий спосіб обробки рослинних культур дозволяє контролювати їх зростання і спрямованість, поліпшити плодоношення. Формування крони і контроль росту пагонів запобігає цілий комплекс проблем, з якими можна зіткнутися в саду:

 • Висока плодове навантаження на тонкі пагони;
 • Недостатнє освітлення середніх і нижніх ярусів;
 • Нерівномірне зростання крони.

Обрізка дерев Львів

Правильна обрізка плодових дерев здатна омолодити рослину, поліпшити показники врожаю, а також продовжити термін їх повноцінного життя. Для більшості садових дерев діє уніфікований метод догляду. Ключові відмінності зустрічаються лише в догляді в залежності від пори року і віку рослини. Нижче представлена вичерпна інформація щодо основних принципів і особливостей обрізки плодових дерев.

Обрізка дерев: способи правильної обрізки

Формування крони відбувається двома методами - укорочення і проріджування. Принцип методів має ключові відмінності, явні з назви. Однак, давайте розглянемо їх докладніше.

Проріджування крони

Вирізка захищає рослину від надмірної згущеності, забезпечує повноцінний доступ повітряно-світлового потоку на всі рівні кілець. Процедура здійснюється за допомогою видалення гілок і пагонів, а також методом видалення плодових гілок по кільцях кори.

Укорочення гілок

Укорочення пагонів може відрізнятися призначенням. Наприклад, у молодих дерев проводиться обрізка відростків для формування правильної крони. Обрізка плодових рослин проводиться на пагонах 2-3 останніх років. Цей метод називається чистка і застосовується для того, щоб зміцнити основну плодову гілку, омолодити дерево і уникнути надмірного утворення плодів на тендітних ділянках дерева. Також застосовується на рослинах 4-5 роки, як ефективний спосіб позбутися старих скелетних гілок і нерівномірних відростків.

Техніка обрізки гілок в залежності від віку рослини

Правильна обрізка плодових дерев обіцяє багаторічна і максимальне використання плодів рослини. Так як же слід обрізати дерева, щоб отримати кращий результат?

 • При укороченні молодих пагонів, термін життя яких не перевищує 1 рік, слід робити косий зріз без шипу. Кращим місцем зрізу служить зона безпосередньо на нирці;
 • Товсті гілки багаторічних рослин вкорочують, після чого зрізають на кільцях, попередньо підпилявши їх знизу;
 • Техніка укорочення на кільці має на увазі зріз стовбура паралельно напливу. При цьому, секатор направляється по зростанню рослини. Після видалення гілки слід також усунути пеньок, який утворився;
 • Замазка пенькових утворень відбувається спеціальним складами - сумішшю золи і нігролу, фарбами на масляній основі, садовим варом;
 • Рани, розмір яких менше 2 см., мжна не чіпати - вони швидко гояться самостійно.

Терміни обрізки

Найкращим часом року для всіх маніпуляцій є весняний період і осінь. Обрізка плодових дерев влітку пов'язана з низкою складнощів. В першу чергу тому що найкраще вкорочувати розмір дерева в період спокою, а по-друге, місця видаленням пагонів набагато краще заживають при середніх температурах. Сильний мороз або, навпаки, спека, згубно позначаються на здоров'ї рослини в цілому. У той же час, процес обрізки повинен відбутися до початку активної вегетації, тому оптимальний час для садових робіт - весняний та осінній період.

Весняна обрізка дерев: терміни і особливості

При роботі з великими багаторічними рослинами застосовується ножівка, для більш дрібних і молодих культур - секатор. Існує стандартний алгоритм роботи, які виконується фахівцем на присадибній ділянці або власником саду самостійно:

 • Первинна обробка крони - проріджування для вільного доступу сонячного світла і повітря;
 • Для плодових культур (яблуні, груші, персики, айва) кращий вигляд крони - чашоподібний. Саме навесні найкраще сформувати крону, обрізавши ¼ частину верхівки молодого дерева;
 • Видалення вертикальних пагонів із збереженням горизонтальних елементів.

Обробку місця зрізу навесні найкраще проводити оліфою або іншою фарбою. Однак, після видалення надлишкової рослинності не слід застосовувати азотисті добрива. По-перше, в цей період року в ґрунті достатньо поживних речовин, а по-друге, надлишок добрива може спровокувати активне зростання нових пагонів, замість активації цвітіння і плодоношення.

Осіння обрізка плодових дерев: основні аспекти та нюанси

В осінній період обрізку дерева проводять з кінця серпня до кінця жовтня. Через наближення холодного періоду, масивну вирізку в цей час не проводять. Найчастіше на осінь переносять дрібні коригування.

 • Обрізка молодих пагонів, що ростуть під кутом 90 градусів;
 • Місця зрізів восени слід обробляти садовим варом;
 • Проведення пінцеровки. Прищіпка молодих пагонів, які утворилися протягом останнього часу може проводитися, як влітку, так і восени. Пінцеровка дозволяє домогтися необхідної довжини пагона, а також забезпечує економне використання поживних речовин.

Обрізка плодових дерев і чагарників Львів

Крім стандартизованих правил для всіх садових культур, є також нюанси, які відносяться до конкретного виду рослини. Нижче наведені ключові особливості догляду за різними групами плодоносних дерев.

Обрізка груш, яблунь та інших великоплідних видів

Ключовий момент - формування крони і стовбура дерева найкраще робити до початку плодоношення. Тобто, в перші 2-3 роки зростання. Крім цього, слід уникати формування плодів в 1-й рік цвітіння.

Оптимальний тип крони - мутовчато двоярусне. Пятисучна крона складається з п'яти основних ярусів, при цьому, між 1 і 2 ярусом слід дотримувати відстань близько 50 см., кожен ярус, крім верхнього, повинен містити 4-5 гілок. Такий принцип дозволяє отримати максимальну кількість врожаю, а його якість буде залишатися високою тривалий час.

Кущувата, без ярусна форма крони

Такий тип крони - оптимальне рішення для культур з великою кісточкою: абрикос, вишня, черешня, слива. Без ярусна система формується шляхом утворення горизонтально направленого "скелета" з 6-7 гілок. Відстань між несучими пагонами має бути не менше 40 см.

Послуга обрізки дерев

Для самостійного опрацювання дерева потрібно використовувати ніж, секатор, ножівку. Однак, навіть наявність якісного інвентарю не дає гарантії грамотного виконання завдання. Кожен вид садової рослини має цілий комплекс особливостей, облік яких дозволить поліпшити урожай. Якщо ви хочете, щоб ваш сад був повною чашею, яка радує вас достатком смачних і ароматних плодів, тоді послуги професійної обрізки дерев - це саме те, що потрібно. Ціна обрізки дерев залежить від спектра надаваних послуг. Наша компанія пропонує цілий комплекс заходів, спрямованих на поліпшення вашого саду:

 • Оновлення - відбувається стимуляція зростання нових пагонів;
 • Формоутворення - для кожного виду дерева створюється найбільш підходящий його виду і віку тип крони;
 • Відновлення - видалення застарілих гілок "скелета" призводить до стимуляції росту і відновлення рослини;
 • Санітарні послуги - усунення сухих і пошкоджених гілок на всьому стовбурі дерева;
 • Контроль - щорічний контроль за станом крони, пагонів і дерева в цілому. Грамотна щорічна обрізка - запорука високої врожайності.

Обрізка плодових дерев у Львові: ціни і порядок дій

Професійна обрізка плодових дерев у Львові - процедура, яка дозволяє насолоджуватися здоровою і родючою культурою багато років. Фахівці нашої компанії - компетентні в питанні садівники, готові зробити всі маніпуляції дотримуючись професійних рекомендацій по догляду за будь-яким видом садової культури.

Формування ціни - індивідуальний процес, який залежить від розміру дерева, способу обрізки і типу чистки рослини.


Для безкоштовної консультації чи замовлення послуг телефонуйте:

+380 96 367 39 95

Догори