Топіарна стрижка рослин Львів

Топіарна та фігурна стрижка Львів

Замовити послугу топіарної стрижки чи отримати консультацію можна по телефону
+380 96 367 39 95

Топіарна або фігурна стрижка рослин одне з нових напрямків у сучасному благоустрої та озелененні ділянок, парків, скверів, площ, вулиць і навіть дворових територій Львова і Львівської області.

Топіар або топіарій в перекладі з англійської означає візерункові або уявні фігури для ландшафту, а з латинського - садівниче мистецтво фігурної підрізування рослин.

Це декоративне оформлення дерев і чагарників за допомогою стрижки є одним із садово-паркових мистецтв, відоме ще з часів стародавнього Риму, який славився своїми регулярними садами і топіаром. Для обслуговування і догляду за ними містили спеціального раба - топіарія.

Топіарна стрижка Львів

Топіар протягом багатьох століть є обов'язковим елементом класичного ландшафтного дизайну садово-паркової культури Англії, Франції, Італії та інших європейських країн. У Україні в багатих дворянських маєтках обов'язково був садівник, який володів мистецтвом топіарної стрижки рослин. Мода на регулярний стиль оформлення садів і зелені скульптури прийшла з Європи до нас в Україну на початку 18 століття.

Сьогодні формовані дерева і кущі, акуратні бордюри і живопліт вже не така рідкість в містах, присадибних і дачних ділянках у Львові та Львіської області.

В останні роки спостерігається підвищений інтерес і особливо у власників елітних заміських резиденцій до використання топіарної стрижки рослин в ландшафтному дизайні своїх територій.

Топіар це свого роду архітектурна чагарникова скульптура, тільки матеріалом для створення незвичайних геометричних форм і фігур (люди, птахи, звірі і домашні тварини, вітрильнbий човен, автомобіль, літак або інший транспорт), архітектурні споруди (колонади, арки, цілі лабіринти та інші об'єкти) служать живі рослини.

Декоративно стрижені дерева і чагарники - це живі твори мистецтва. Просто підстригти секатором дерева і кущі на своїй ділянці здатна будь-яка людина, але займатися топіарною стрижкою рослин, звичайно повинен тільки майстер, який досконало володіє цим мистецтвом, таких умілих майстрів називають топіарістами.

Існує ціла технологія декоративної стрижки садових рослин з використанням спеціальних інструментів: садові ножиці з силовим приводом і прямі без нього, розтяжки, дерев'яні рейки, металеві кільця-трафарети, стрічка-трафарет для спіралі, дротяні каркаси і інші. Важливо володіти методами і прийомами топіарної стрижки різних видів рослин і формування їх крони для додання об'єкту потрібного обрису, знати найбільш безболісні для зростання і розвитку рослин терміни стрижки, щоб не зашкодити їхній роботі або випадково взагалі не загубити.

Для топіарної стрижки рослин і додання їх кроні різних форм з вічнозелених хвойних дерев традиційно найчастіше затребувані туя західна, ялина звичайна, низькоросла сосна, ялівець; з листяних - кизильник, глід, верба, барбарис, деякі сорти карликових дерев; з чагарників: спірея японська, пузиреплодник, різні види гортензії, самшит або бирючина.

Потрібно враховувати, що для середньої смуги для топіару підбирають багаторічні рослини з дрібним листям, що утворюють постійно молоді пагони, що дозволяє надавати і підтримувати потрібну форму, також вони повинні добре переносити холодні зими і тінь.

Виділяють кілька найпопулярніших форм топіарної стрижки рослин - куля, спіраль, конус (або піраміда) і колона.

В умовах парку і ділянки топіар кулястої форми може бути зроблений і з живих квітів, цікаві акуратно підстрижені яскраві квітники з літніх і осінніх квітів, вони завжди привертають увагу і радують око.

Існує давнє східне повір'я, що рослина, підстрижена у формі кулі приносить щастя, вважається, що саме куля є оболонкою, концентрує позитивну енергію. Це пояснює, чому в топіарній стрижці крони рослин часто надають кулясту форму.

Для підтримки ідеального образу і початкової форми рослинної "архітектури" декоративного садового пейзажу, її необхідно постійно підтримувати і коректувати за рахунок своєчасної обрізки і стрижки, щоб зелені фігури топіарія не купували неохайний недоглянутий вигляд.

Наприклад, стрижку туй краще здійснювати влітку і до кінця вересня, щоб дерева встигли відновитися для нормальної зимівлі.

Мініатюрні топіарії прекрасно вписуються не тільки в екстер'єр, а й в будь-який інтер'єр сучасного житла і служать прикрасою не лише присадибної ділянки, але і будинку.

Наші ландшафтні дизайнери топіарісти здатні створити будь-який образ за бажанням замовника.


Для безкоштовної консультації чи замовлення послуг телефонуйте:

+380 96 367 39 95

Догори